Bīriņu Pils
EN
RU
     
Laipni lūgti
Viesības
Semināri
Viesnīca
Restorāns
Ekskursijas
Ko darīt
Kontakti
„Tuvu, lai atbrauktu; eleganti, lai paliktu; viegli, lai veltītu mirkli plaukstošam pavasarim, vasaras pilnībai, rudens krāšņumam un ziemas burvībai... Te vēsture kalpo atpūtai... un katram no mums...”

Laipni lūgti!

Pakalnā pie ezera paceļas 1860. gadā celtā Bīriņu Pils. Tā ir romantiska ar mīlestību radīta vieta tuvu Rīgai, Siguldai un Saulkrastu jūrmalai. Pili ieskauj gleznains parks, ezeri un muižas ēkas ar viesnīcu, restorānu, telpām kāzām un semināriem. Veselībai kalpo dažādās pirtis, Mežaparka pastaigu takas, zirgu izjādes, izbraucieni ar velosipēdiem un laivām. 

   dāvanu kartes             jaunumi            vēsture            360º            video     


 2016. gada 15. maijā 14.00 Vasarsvētku Svētbrīdis un LIELAIS ŠLĀGERKONCERTS!  


Patiess stāsts par laulībām, Eņģeļiem un Pili.
Satikt Mīlestības Eņģeli un pabūt Pilī kā īstai karalienei. Tāds ir mans sapnis meklējot mīlestības pilnu vietu uz Zemes, kur divatā pasapņot.
Baltas mežģīnes, satīns ..... Melna fraka un tauriņš.... Mīlestības dejā izdilušas cauras kurpītes kā pasakā par 12 princesēm. Tā sākās mana pasaka par mīlestības virpuli.

Vadošie franču modes nami kā lielu noslēpumu šogad pavasarī publiskoja, ka 2016/17 gada pavasara/vasaras un rudens/ziemas glamūra  tērpos valdīs 18. gadsimta tendences: smalkas izšūtas kurpītes un zābaciņi ar lentītēm, samts un mežģīnes. Tas atgādina par laiku, kad mīlošs vīrs Augusts fon Pistolkors savai Emīlijai dāvāja greznus audumus jauniem tērpiem. Kas viņi bija? Bīriņu pils saimnieki tais tālajos tūkstošastoņsimtajos.
Izrādās, ka tai laikā, kad  Bīriņu pilī saimniekoja šis mīlestības pilnais pāris, dzīvoja arī mana vecvecmāmiņa, un  viņas vārds bija Emīlija. Sakritība vai Eņģeļu pieskāriens?
.....
Majestātiskās kolonnas pie ieejas Bīriņu pils parkā liek man atcerēties, ka Franču kosmētikas firma Givenchy izmantojusi smaržu Organza flakona formā kolonnu ar stāstu par sievietes spēku un majestātiskumu, kas satur māju un ģimeni  kopā.
Visam te ir sava smarža un pasakai līdzīgs stāsts, kur grūti novilkt robežu starp mistisko un patieso.

Ceļā uz Mīlestības Ozolu šokolādes smarža vilina uz restorānu pils pagrabiņā.
Šokolāde .... veltījums bijušajām pils saimniecēm. Trīs veidu konfektītes pašas kūst uz mēles. Gardēži - Gourmet stāsta, ka šokolāde ir Dvēseles ēdiens. Vēl vienu un tad paslēpties kopā ar parka nimfām, uzmeklēt Mīlestības saliņu un uzkāpt Eņģeļu kalnā.
Atpakaļ ceļā paklausīties, par ko stallī runā zirgi. Senas teikas stāsta, ka Ziemassvētku laikā varot uzzināt, ko sirds vēlas.
Sastingstu majestātiskuma un miera priekšā. Tas ir viņš – Mīlestības Ozols, un blakus Liepa. Abi klusi glabā simtiem gadu senus mīlas stāstus un notikumus. Draisks vējiņš sakustina zvaniņus ozola stiprajos zaros. Šobrīd šeit varat izpildīt maģisku rituālu, kurā mīlētāji sasien divus zvaniņus un cerību pilni uztic tos ozola stiprajiem zariem kopā ar savu mīlas stāstu. Pieglaužu rokas senajam koka stāvam un, pieverot acis, lūdzu padomu un gudrību.

Klusumu parkā pāršalc spārnu vēdas. Svētelis - balts un brīnišķīgs kā līgava svētku dienā. Latviešu ticējumos teikts, ka svētelis vieš īpašu svētību tur, kur tas pārlido.
Atrodu papīra lapu un rūpīgi veidoju origami stārķi, katrā locījumā ievietojot klusu sapni, cerību un mīlestības pilnu domu. Tas būs atgādinājums par svēteļa dāvāto svētību un cerību piepildījumu.

Gribas uzlidot augstāk! Pils tornis, tā ir īstā vieta. Skats kā no mākoņa maliņas. Ezers ar laiviņu, gulbju pāris kā uzticības simbols. Lapenes šarms apbur katru pils viesi. Pils koka kāpnes - vieta, kur katrai Pelnrušķītei pazaudēt kurpīti sava prinča meklējumos.

To visu, ko atradu šai noslēpumaini brīnišķīgajā vietā - Bīriņu pilī, un vēl vairāk, vēlos Tev dāvināt mūsu kāzu jubilejā, mans mīļais un vienīgais!

Mīlestības Eņģeļa pavadīta Dvēsele - Tava mīļotā!
Uz augšu