Bīriņu Pils zirgu stallis

 +37129244927  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Kā jau muižai piederas, Bīriņos ir savs zirgu Stallis ar zirgiem, droškām, kamanām un citām braukšanai noderīgām lietām. Stallī bez zirgiem ir vēl citi iemītnieki, kā ponijs un truši, kuri gaida savus vismīļākos apjūsmotājus - bērnus.

 

birinupils 1stalltab

birinupils 2stalltab

birinupils 3stalltab

Latvijas zirgu šķirne

Apmeklējot Bīriņu Pils Stalli, Jums būs iespēja iepazīties ar Latvijas šķirnes zirgiem, kuri var lepoties ar ciltsrakstiem. Latvijas zirga šķirnes pamatā ir Latvijas vietējie darba zirgi, kas savukārt ir bijuši meža tarpāna pēcteči. Šķirne, ko sauc par Latvijas zirgu, ir sākusi veidoties 17. gadsimtā, bet starptautiski atzīta kā patstāvīga šķirne ir kopš 1952. gada. Latvijas zirgi ir universāli izmantojami, īpašus panākumus gūstot konkūrā, iejādē un trīscīņā.

Truši

Pie Staļļa sienas ārpusē novietojusies trušu muiža. Te mīt zilacainais hermelīns Ūsiņš, pundurauntrusis Rodžers, Vīnes zilais trusis Zorro un mājas truši. Truši ir ziņkārīgi un aktīvi dzīvnieki, tos var viegli pieradināt pat atsaukties uz savu vārdu, ja regulāri un pacietīgi ar tiem nodarbojas.

 

  • Dzīvnieki ir pabaroti un apkopti. Tie ir ļoti jūtīgi pret nezināmu vai nelaikā iedotu ēdienu, un jebkurš liekais kumoss var izrādīties nāvējošs. Lūdzam dzīvniekus nebarot!
  • Stalli un tā iemītniekus varat apskatīt gaišajā dienas laikā esot Bīriņu Pils teritorijā.
  • Staļļa apskate ietverta teritorijas apskates cenā.
  • Kā ziemā tā vasarā gaidām Jūs ciemos uz izjādēm, izbraucieniem droškā vai attiecīgi kamanās