Vasaras kafejnīca Ūdensdzirnavās

+371 29416661

Vasaras sezonā Bīriņu Pils Dzirnavās darbojas etnomuzejs - krodziņš. Te par galdiem pārtapuši dzirnavu piltuve un vecs skrūvbeņķis. Pa dzirnavu kāpnēm nokāpjot vidusstāvā, apskatāma bijusī turbīnas bedre ar turbīnu, dažādas dzirnavu iekārtas un senlietas. Bēniņos iekārtots muzejs “20. gs. atmiņu stāsti un lietas”. Blakus ūdensdzirnavām saglabājusies senā zemā kūts, kurā tagad tiek uzglabātas dažādas saimniecības lietas, bet aizmugurē tai, no peldvietas puses, var pamēģināt malkas sagatavošanas prasmes kā sendienās.

Dzirnavu tuvumā izvietojušās galvenās piknika vietas. Tepat netālu ir lielās un mazās šūpoles, laivu un ūdensvelosipēdu noma, pa atrakcijai bērniem un peldvieta. Dzirnavu ēkas apakšstāvā atrodas telpas ar atsevišķu āra terasi, tentu un ugunskura vietu.

Ūdensdzirnavās visiecienītākā vieta pasēdēšanai un ēdienu baudīšanai ir lielā laipa uz ezera. Ēdienkartē piedāvājam sautējuma podiņus, zirņus ar speķi, kāpostus ar desiņām, krāsnī ceptu kartupeli ar siļķi un vēl dažādus latviskus ēdienus. Ir arī pa kādai pašceptai kūciņai, ar vārītā piena krēmu pildītai vafelei un gardai plātsmaizei. Ēdienkarte katru dienu var mainīties.

 

birinupils dzirn1tab

birinupils dzirn2tab

birinupils dzirn3tab

  • Darba laiks vasaras sezonā jun-aug no trešdienas līdz svētdienai 11:00 – 18:00. Sep, okt un mai uz pieteikumiem.
  • Dažu ēdienu cenas, ieskatam: vistas gaļas sautējums podiņā 6,50 €; zirņi ar speķi 3,50 €; desiņas ar štovētiem kāpostiem 5,50 €; pašgatavots saldējums trauciņā 3,00 € u.c.
  • Pils teritorijā ir ieejas maksa.