Zirgi

 +37129244927  

 

Kā jau muižai piederas, Bīriņos ir savs zirgu Stallis ar zirgiem, droškām, kamanām un citām braukšanai noderīgām lietām. Stallī bez zirgiem ir vēl citi iemītnieki, kā ponijs un truši, kuri gaida savus vismīļākos apjūsmotājus - bērnus.

 

Kas ir Bīriņu Pils Staļļa iemītnieki?

 

birinupils 1stalltab

birinupils 2stalltab

birinupils 3stalltab

Latvijas zirgu šķirne

Apmeklējot Bīriņu Pils Stalli, Jums būs iespēja iepazīties ar Latvijas šķirnes zirgiem, kuri var lepoties ar ciltsrakstiem. Latvijas zirga šķirnes pamatā ir Latvijas vietējie darba zirgi, kas savukārt ir bijuši meža tarpāna pēcteči. Šķirne, ko sauc par Latvijas zirgu, ir sākusi veidoties 17. gadsimtā, bet starptautiski atzīta kā patstāvīga šķirne ir kopš 1952. gada. Latvijas zirgi ir universāli izmantojami, īpašus panākumus gūstot konkūrā, iejādē un trīscīņā.
Bīriņu Pils Stallī mīt Safrāns, Fortūna, Astorija, Likarda un Dālija.

Truši

Pie Staļļa sienas ārpusē novietojusies trušu muiža. Te mīt zilacainais hermelīns Ūsiņš, pundurauntrusis Rodžers, Vīnes zilais trusis Zorro un mājas truši. Truši ir ziņkārīgi un aktīvi dzīvnieki, tos var viegli pieradināt pat atsaukties uz savu vārdu, ja regulāri un pacietīgi ar tiem nodarbojas.

 

 • Staļļa apskate ietverta teritorijas apskates cenā.
 • Dzīvnieki ir pabaroti un apkopti. Tie ir ļoti jūtīgi pret nezināmu vai nelaikā iedotu ēdienu, un jebkurš liekais kumoss var izrādīties nāvējošs. Lūdzam dzīvniekus nebarot!
 • Stalli un tā iemītniekus gaišajā dienas laikā varat apskatīt esot Bīriņu Pils teritorijā.

 

Kādus pakalpojumus piedāvājam?

 

birini castle 1zirgitab

birini castle 2zirgitab

birini castle 3zirgitab

Kā ziemā tā vasarā gaidām Jūs ciemos uz izjādēm, izbraucieniem droškā vai attiecīgi kamanās. Bērnus izvizinās ponijs Pepija. Pieredzējušākie jātnieki tiks vesti garākā pastaigā pa parka takām, savukārt iesācēji varēs iemēģināt sajust zirga savaldīšanas gandarījumu tepat aplokā netālu no Staļļa.

 

 • Mazais aplis pa parku zirga vai ponija mugurā - € 4 aplis.
 • Foto sesija ar zirgu - € 15 pusstundā. Par papildus samaksu, iepriekš vienojoties, piedāvājam fotogrāfa pakalpojumus.
 • Izjādes ar zirgiem - € 15 pusstundā, € 20 stundā.
 • Brauciens ar pajūgu vai kamanām - € 20 pusstundā; brauciens ar pajūgu vai kamanām grupām - € 30 stundā.
 • Svētku pajūgs ar gumijas riteņu drošku - € 30 pusstundā un € 40 stundā.
 • Svētku pajūgs ar koka riteņu retro drošku - € 50 pusstundā.
 • Papildus jārēķinās ar ieejas maksu teritorijā, izņemot banketa, semināra, viesnīcas viesus.
 • Kāzu Goda aplis ar zirga pajūgu, kur zirga pajūgs Jauno pāri aizvizinās līdz Bīriņu Pils galvenajām durvīm. Zālē skanēs valša ritmi un mirdzēs šampanieša glāzes, bet parkā sens Mīlestības ozols gaidīs Jūsu Mīlestības zvaniņus. - € 57 + € 7,50/pers. Cenā ietverts Rīgas šampanietis un valša mūzika, zvaniņu pāris ozolam, ieejas maksas teritorijā un pilī, automašīnu novietošana ārpus teritorijas. Lūdzam iepriekš pieteikties pa tālruni +371 26 521 733.